Rasy

W grze Open Space do dyspozycji mamy wiele ras, które reprezentują profesję jaką chciałby zająć sie gracz. Do wyboru gracza są trzy rasy, każda z nich dysponuje własnym zestawem okrętów floty.

tlo_aderian.jpg

Aderianie są rasą kupców, skupiającą się na produkcji, transporcie i handlu surowcami. Ogromne floty statków transportowych to trzon ich flot. Aderiańskie statki kosmiczne mają największą ładowność i prędkość w swojej klasie, jednak opancerzenie i uzbrojenie nie są ich silną stroną. Jako jedyni mają możliwość transportowania Tylenu na większą skalę. Służą im do tego najszybsze w kosmosie Kontenerowce.

Skala trudności gry: 1stars.gif

tlo_wragburian.jpg

Wragburianie są rasą agresywnych piratów, dla których liczy się tylko zysk. Nie przejmują się stratami własnych jednostek, za wszelką cenę walcząc o łup. Ich statki dysponują najmocniejszym uzbrojeniem, ale ładowność i opancerzenie nie ułatwiają ograniczania strat. .

Skala trudności gry: 4stars.gif

tlo_marcjan.jpg

Marcjanie zdeklarowani żołnierze, znakomici wojownicy współpracujący zwykle z Aderianami. Ich okręty mają najmocniejszy pancerz w uniwersum, uzbrojenie trochę słabsze niż Piraci, ale w bezpośrednim starciu nie mają czym się martwić.

Skala trudności gry: 3stars.gif

tlo_blackirian.jpg

Blackirianie astralna rasa szpiegów zamieszkująca Gwiezdne Wrota. Nie są zainteresowani zyskiem i władzą. Podróżują w małych sondach, wyposażonych w doskonały sprzęt wywiadowczy. Rasa nie dostępna dla Gracza.

Skala trudności gry: 5stars.gif

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License